Бизнисмени бараат Гевгелија да се прогласи за зелена ковид зона

2 копии
4 копии
11 копии

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „ Стар Дојран“ од страна на грчката гранична служба ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Грчкиот граничниот премин „Ники“, односно граничниот премин „Меџитлија“, ќе биде затворен за патнички и товарен сообраќај од денеска (среда, 22 јули) од 00.00 ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот граничен премин Ники, односно граничниот премин Меџитлија ќе биде затворен за патнички и товарен сообраќај од денеска до 4 август. Ова е дел од новите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

На граничниот премин Богородица сообраќајната фреквенција денеска, во споредба со истиот период лани, е намалена за речиси 90 отсто. Командирот Јасмина ...
| | веќе видена | слични

Командирот Јасмина Аврамска за МИА изјави дека од 1 јули, денот кога Грците почнаа без никакви пречки да доаѓаат кај нас, границата на влез во земјава ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 704 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 259 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмени бараат Гевгелија да се прогласи за зелена ковид зона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: