ЈО: Итно и со приоритет се постапува по сите индиции за кривични дела поврзани со изборите

Јавното обвинителство информира дека привремената комисија за следење евентуални нерегуларности во континуитет ги следи случувањата поврзани со изборниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување кривични дела против изборите и гласањето констатира дека парламентарните избори 2020 ...
| | веќе видена | слични

До Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и гласањето пристигнале вкупно 24 известувања за ...
| | веќе видена | слични

Според јавниот обвинител Џелал Бајрами, претседател на Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против ...
| | веќе видена | слични

Полицијата денеска утврдила неколку нерегуларности на различни избирачки места: „Околу 16,50 часот А. Б. пријавил дека на ИМ во ОУ Даме Груев на ул.Серава ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје ПСОН БИТ ПАЗАР Околу 16,50 часот А. Б. пријавил дека на ИМ во ОУ Даме Груев на ул.Серава имало членови на политичка партија кои агитирале и биле без ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Комисија за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и гласањето ја известува јавноста дека до 17.00 часот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Под маски, на дистанца и со кратка церемонија во Скопје, владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски го чествуваше празникот Илинден. ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈО: Итно и со приоритет се постапува по сите индиции за кривични дела поврзани со изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: