Русија го укинува задолжителниот карантин за патници од странство


2 копии

Земјите на Карибите, кои претрпеа огромни загуби во туризмот поради пандемијата на коронавирусот, организираа продажба на „златни пасоши“. Тие даваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Нудат 3000 долари на секој кој ќе дојде на летување во оваа земја, бидејќи се убедени дека туристите кои ќе одлучат да летуваат во Узбекистан нема да се ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на САД пред корона-кризата без виза можеле да патуваат во 183 земји, а сега тоа може да го сторат само во 29, меѓу кои е и Северна Македонија, објави ...
| | веќе видена | слични

Узбекистан одлучи да привлече туристи за време на пандемијата ветувајќи им на посетителите целосна исплата на пари доколку се заразат со болеста Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Странските државјани кои доаѓаат во Русија ќе мора да имаат негативен тест за коронавирус, или да се тестираат во рок од три дена по влегувањето во земјата. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 200 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
сите 36 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија го укинува задолжителниот карантин за патници од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: