Гугл ќе инвестира една милијарда долари во економското закрепнување на Италија

Американскиот технолошки гигант „Google“ објави дека ќе инвестира повеќе од 900 милиони долари во следните пет години за да и помогне на Италија во нејзиното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гугл соопшти дека планира да инвестира 10 милијарди американски долари во Индија во наредните години, објавија „Волстрит журнал“ и „Фајненшл тајмс“. Гугл има ...
| | веќе видена | слични

„Покажавме дека заедно #Можеме уште повеќе и уште подобро! Ветивме и во овој мандат исполнуваме уште повеќе инвестиции и посилна поддршка за домашните ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 293 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 108 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 187 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гугл ќе инвестира една милијарда долари во економското закрепнување на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: