Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе биде продолжена специјалната дозвола која овозможува пристигнување на економски мигранти од земјите на Западен Балкан во Германија. Според нацрт-одредбата, ...
| | веќе видена | слични

Посебната дозвола која овозможува влез на економски мигранти од државите од западен Балкан во Германија, ќе биде продолжена до 2023 година, пренесува „Дојче ...
| | веќе видена | слични

На државјаните на Албанија, Босна и Херцеговина, С.Македонија, Црна Гора, Србија и на Косово и натаму ќе им биде овозможено, независно од квалификациите да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 333 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: