Во Србија 12 починати од Ковид-19, рекорден број на пациенти се на респиратори

Во Сингапур дошло до неочекувано ширење на денга грозницата, а само во текот на вчерашниот ден од неа починале три лица, со што вкупниот број на починати е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
6 копии
4 копии
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 215 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 102 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 12 починати од Ковид-19, рекорден број на пациенти се на респиратори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: