Дебар поради зголемениот број случаи на ЗАРАЗЕНИ БАРА ПУЛМОЛОГ И ИНФЕКТОЛОГ

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Врз основа на заклучокот на дебарскиот Оперативен штаб почна дезинфекција на главната и пофрекфентните улици, како и јавни површини во градот. Ова, откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Тоа, како што беше посочено на средбата, е последица на високото ниво на непочитување на мерките за заштита од страна на граѓаните како и деловните субјекти ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на единицата на Центарот за јавно здравје во Дебар, епидемиологот Ментор Мела, за „ “ изјави дека регистрирани се и првите позитивни случаи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 448 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 398 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 199 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебар поради зголемениот број случаи на ЗАРАЗЕНИ БАРА ПУЛМОЛОГ И ИНФЕКТОЛОГ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: