Баба пријавила дека ѝ исчезнале малолетните внуки, има сомнежи дека работат во угостителски објект

Во Полициската станица Радовиш вчера околу 19 и 30 часот шеесет и шест годишна жителка од село Злеово, радовишко, пријавила дека на 10 јули годинава, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Полицијата информира дека во село Горно Количани од полициски службеници од Полициска станица Драчево биле пронајдени двете малолетни деца и вратени кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
5 копии

Во Кавадарци викендов било пронајдено 14 годишно дете кое од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение се ...
| | веќе видена | слични

-Во саботата околу 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци, на ул.„7-ми Септември" во Кавадарци го пронашле четиринаесетгодишното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баба пријавила дека ѝ исчезнале малолетните внуки, има сомнежи дека работат во угостителски објект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: