Исчезнати две малолетнички во радовишко

6 копии
3 копии

Полицијата информира дека во село Горно Количани од полициски службеници од Полициска станица Драчево биле пронајдени двете малолетни деца и вратени кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
5 копии

Во Кавадарци викендов било пронајдено 14 годишно дете кое од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение се ...
| | веќе видена | слични

-Во саботата околу 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци, на ул.„7-ми Септември" во Кавадарци го пронашле четиринаесетгодишното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезнати две малолетнички во радовишко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: