Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, скопјанец на возраст од 37 години, за кого постои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица подготви кривична пријава која ќе биде доставена до Основното јавно обвинителство Струмица против правно лице од Струмица ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против шест лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи ...
| | веќе видена | слични

-Обвинетата 34-годишна битолчанка не постапила по Решението на Државниот здравствен и санитарен инспекторат – Сектор за инспекциски надзор ПО Битола, со кое на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(58) од с.Режановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(50) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 732 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 493 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат ...
сите 94 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, на својот Фејсбук профил реши да ја пренесе како што самиот ја нарече приказната за Димитар А. Трамп ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: