ЦЈЗ ШТИП: Повеќе од 50 позитивни од пет конфекции, тешко ситуацијата да се стави под контрола

Повеќе од 50 вработени во пет штипски конфекции се позитивни на корона вирусот. Постои нова опасност Ковид-19 да се рашири меѓу работниците, бидејќи станува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Анестезиолозите во ГОБ „8 Септември“, каде што секојдневно се примаат најтешките пациенти заразени со Ковид-19 имаат исклучително напорни смени, пред се затоа ...
| | веќе видена | слични

Во градот под Исарот, сошиени се илјадници заштитни маски за извоз откако почна пандемијата на коронавирусот. Месец дена имаше голема побарувачка за заштитни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доктор Андон Чибишев во изјава за „ Курир“ вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја веќе подолго време излезена од контрола и дека уште од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во изјава за вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја излегува од контрола. -Ситуацијата со епидемијата со корона вирусот е ...
| | веќе видена | слични

Итно обединување на сите стручни и компетентни кадри кои посветено и независно ќе носат мерки кои конечно ќе стават крај на оваа агонија во која живее ...
| | веќе видена | слични

Во борбата против пандемијата со коронавирусот која, според најавите на здравствените власти, на есен ќе биде многу посилна од сега поради сезонскиот грип, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЈЗ ШТИП: Повеќе од 50 позитивни од пет конфекции, тешко ситуацијата да се стави под контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: