Се формираат регионални Ковид- центри во 16 општини

4 копии

Зголемувањето на бројките на новоинфицирани во гостиварскиот регион е алармантна и потребно е да се спроведат активности за доследно почитување на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на заклучокот на дебарскиот Оперативен штаб почна дезинфекција на главната и пофрекфентните улици, како и јавни површини во градот. Ова, откако ...
| | веќе видена | слични

Во градот под Исарот, сошиени се илјадници заштитни маски за извоз откако почна пандемијата на коронавирусот. Месец дена имаше голема побарувачка за заштитни ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Министерството за здраство во Кичево денеска нема нови лица заразени со коронавирус. Едно лице почина, а едно оздраве. Со ова вкупниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Тоа, како што беше посочено на средбата, е последица на високото ниво на непочитување на мерките за заштита од страна на граѓаните како и деловните субјекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се формираат регионални Ковид- центри во 16 општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: