Над 20% од тестираните позитивни на Ковид-19 во Албанија


Во градот под Исарот, сошиени се илјадници заштитни маски за извоз откако почна пандемијата на коронавирусот. Месец дена имаше голема побарувачка за заштитни ...
| | веќе видена | слични

 Тој, во разговор за Канал 5 вели дека очекувањата за намалување на бројот на заразени по организираните забави без маски во неколку градови, паднаа во вода, а ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во изјава за „ Курир“ вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја веќе подолго време излезена од контрола и дека уште од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во изјава за вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја излегува од контрола. -Ситуацијата со епидемијата со корона вирусот е ...
| | веќе видена | слични

Итно обединување на сите стручни и компетентни кадри кои посветено и независно ќе носат мерки кои конечно ќе стават крај на оваа агонија во која живее ...
| | веќе видена | слични

Во борбата против пандемијата со коронавирусот која, според најавите на здравствените власти, на есен ќе биде многу посилна од сега поради сезонскиот грип, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот речиси да зазема се поголем замав во нашата земја и покрај тоа што власта и министерот за здравство Венко Филипче прогнозираше пик со само 2.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 318 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 99 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓа во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет.УХМР ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 20% од тестираните позитивни на Ковид-19 во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: