ФИЛИПЧЕ: Не очекуваме некој голем наплив на пациенти во болниците во земјава

Здравствените власти не очекуваат некој голем наплив на пациенти кои ќе треба да се лекуваат во болниците во земјава од КОВИД-19, изјави денека при посетата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемувањето на бројките на новоинфицирани во гостиварскиот регион е алармантна и потребно е да се спроведат активности за доследно почитување на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на заклучокот на дебарскиот Оперативен штаб почна дезинфекција на главната и пофрекфентните улици, како и јавни површини во градот. Ова, откако ...
| | веќе видена | слични

Во градот под Исарот, сошиени се илјадници заштитни маски за извоз откако почна пандемијата на коронавирусот. Месец дена имаше голема побарувачка за заштитни ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Министерството за здраство во Кичево денеска нема нови лица заразени со коронавирус. Едно лице почина, а едно оздраве. Со ова вкупниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ: Не очекуваме некој голем наплив на пациенти во болниците во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: