Во Македонија во мај само 838 туристи

3 копии

Во јуни годинава вкупните депозити и кредитите забележуваат раст. Податоците на Народната банка покажуваат дека вкупните депозити продолжија да растат на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и компаниите и во услови на здравствена криза продолжуваат да штедат но и да земаат кредити, покажуваат податоците на Народната банка (НБ). Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И во услови на криза поради епидемијата на коронавирусот, граѓаните продолжуваат своите пари да ги носат на чување во банка. Не сакаат да ги чуваат под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во мај 2020 година, во однос на мај 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната македонска плата во мај изнесувала 26.390 денари. Податоците ги објави Државниот завод за статистика и тие покажуваат раст од 4,4 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Просечната исплатена плата во мај годинава изнесува 26.390 денари и според објавените податоци на Државниот завод за статистика бележи раст од 4,4 отсто во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 270 | | | веќе видена

Партијата на Зоран Заев обзнани како и со кого ќе преговара за новото парламентарно мнозинство и влада, и какви услови ќе постави со новите партнери. „СДСМ ...
сите 356 | | | веќе видена

Бројот на смртни случаи во светот од Ковид-19 веќе е над 700.000 денеска, а САД, Бразил, Индија и Мексико имаат најмногу смртни случаи од таа болест. Во ...
сите 816 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија во мај само 838 туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: