Почна гласањето за десеттиот парламентарен состав


14 копии

Расте нервозата поради изборните резултати, кои не навестуваат лесно обезбедување мнозинство за формирање на новата Влада. Партиите го поминуваат времето во ...
| | веќе видена | слични

Првите сигнали за можните коалиции одат во правец да се елиминира Зоран Заев од премиерската функција и да се обезвредни кревката, но значајна победа на СДСМ – ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за Албанците нема да оствари сеалбански консензус околу идејата за прв премиер Албанец, затоа што Алијанса за Албанците одбива да учествува ...
| | веќе видена | слични

Официјално се на одмор, а во позадина нивни тимови, сепак, не само што го испитуваат пулсот, туку и разговараат на конкретни прашања. Има ли простор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На овие парлементарни избори големото мнозинство гласови е дадено за европска, демократска, мултиетничка и модерна држава. СДСМ со Беса, ДУИ и Алијансата на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети останува на ставот дека услов за коалицирање на неговата партија е идејата за „премиер Албанец“, но дека сепак сите врати за ...
| | веќе видена | слични

Изборните резултати, треба да бидат опомена за двете најголеми македонски партии кои се далеку послаби од парламентарните избори во 2016 година, вели Кржалоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 470 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна гласањето за десеттиот парламентарен состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: