Донација од американската Амбасада во заштитни средства за организација на изборите

Амбасадата на САД во земјава денеска на Државната изборна комисија и предаде донација од 50.000 заштитни маски и 10.000 дезинфициенци како помош и поддршка во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Амбасадата на САД во Скопје ги оцени како „важен чекор за демократијата“ одржаните вонредни парламентарни избори во Македонија. „Би сакале да ја изразиме ...
| | веќе видена | слични

Oвие избори претставуваат значаен чекор кон демократијата, е наведено во ставот на Американската амбасада во Скопје во пост објавен на социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасада во Македонија се огласи по завршувањето на гласањето на парламентарните избори кои беа одржани во текот на вчерашниот ден. Американската ...
| | веќе видена | слични

– Го поздравуваме големиот напор на локалната изборна администрација, што овозможи наспроти предизвиците со тековната пандемија, изборите да бидат организирани ...
| | веќе видена | слични

Изборите во земјава се во фокусот на мегународната заедница, но и на региналните медиуми. Процесот го следат 160 надворешни набљудувачи и преведувачи , од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

-Задоволна сум што граѓаните на оваа земја учествуваат во демократскиот процес. Тим од амбасадата на САД му се придружи на ОБСЕ, на граѓанското општество и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Принципите за влада договорени, но спорно е кој ќе ги спроведува тие принципи. Друг проблем во преговорите за ново владино мнозинство меѓу СДСМ и ДУИ се и ...
сите 560 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 535 | | | веќе видена

Уште со почетокот на пандемијата на ковид-19, децата со посебни образовни потреби, а особено децата со попреченост, се соочија со бројни предизвици во ...
сите 514 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти ...
сите 109 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 117 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија Марко Бислимоски остварил телефонски разговор со Јанез ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација од американската Амбасада во заштитни средства за организација на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: