Почна гласањето на предвремените парламентарни избори, право на глас имаат 1.814.263 гласачи

Почна гласањето на десеттите парламентарни избори во земјава. Ќе трае три дена. Денеска правото на глас го остваруваат болните од Ковид-19 и лицата во ...
| | веќе видена | слични

Секои избори се шанса и прилика политичките субјекти во Република Македонија да ја покажат својата зрелост за демократија, вели аналитичарот и поранешен јавен ...
| | веќе видена | слични

Расте нервозата поради изборните резултати, кои не навестуваат лесно обезбедување мнозинство за формирање на новата Влада. Партиите го поминуваат времето во ...
| | веќе видена | слични

Првите сигнали за можните коалиции одат во правец да се елиминира Зоран Заев од премиерската функција и да се обезвредни кревката, но значајна победа на СДСМ – ...
| | веќе видена | слични

Официјално се на одмор, а во позадина нивни тимови, сепак, не само што го испитуваат пулсот, туку и разговараат на конкретни прашања. Има ли простор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изрази голема загриженост во врска со кибер-нападот, кој веќе трае повеќе од четири дена, на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични

На овие парлементарни избори големото мнозинство гласови е дадено за европска, демократска, мултиетничка и модерна држава. СДСМ со Беса, ДУИ и Алијансата на ...
| | веќе видена | слични

Не цела недела откако поминаа изборите во нашата земја граѓаните се уште се револтирани поради изборниот инженеринг кој беше во режија на власта предводена од ...
| | веќе видена | слични

ДУИ е апсолутен победник на изборите, а граѓаните го казнија со гласови Зоран Заев, но не го наградија Христијан Мицкоски да биде премиер, коментира за МКД.мк ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Либанците се истрајни и трпеливи и покрај сите кризи низ кои минале, но Либан се соочува со веројатно најголемата криза досега по граѓанската војна, вели ...
сите 474 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна гласањето на предвремените парламентарни избори, право на глас имаат 1.814.263 гласачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: