ЕДЕН ЗАГИНАТ И 16 ПОВРЕДЕНИ - Детали за сообраќајките на патот Штип-Радовиш


На лице место загинал 42 годишен маж од Кочани во тешката сообраќајна несреќа, која се случи синоќа во 21.30 часот на патот Штип-Радовиш, кај патоказот за село ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На патот Прилеп – Битола, вчера во попладневните часови се случи сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а едно е потешко повредено. Како што ...
| | веќе видена | слични

36-годишна жена починала вчера, а три лица се потешко повредени во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Битола-Прилеп. Како што соопштуваат од МВР: ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп, заедно со екипа на крим-техника од МВР ОВР Прилеп, извршија увид на патот Прилеп – Битола, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пет деца загинаа во сообраќајна несреќа на автопат во Франција, кога возило во кое се наоѓало деветчлено семејство се превртело, а потоа и се запалило. Три ...
| | веќе видена | слични

Едно лице го загуби животот, а три се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Тополчани. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДЕН ЗАГИНАТ И 16 ПОВРЕДЕНИ - Детали за сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: