Д-р Мела од Дебар: Неиздржливо е, а цел град беше на дебарско езеро и по кафулиња

Не ни се познати сите кластери, не можеме да утврдиме со целосна точност кој од каде се заразил, вели за Фактор д-р Ментор Мела, епидемиолог, раководител на ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на заклучокот на дебарскиот Оперативен штаб почна дезинфекција на главната и пофрекфентните улици, како и јавни површини во градот. Ова, откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Тоа, како што беше посочено на средбата, е последица на високото ниво на непочитување на мерките за заштита од страна на граѓаните како и деловните субјекти ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на единицата на Центарот за јавно здравје во Дебар, епидемиологот Ментор Мела, за „ “ изјави дека регистрирани се и првите позитивни случаи на ...
| | веќе видена | слични

Во Дојран деновиве се регистрирани пет заразени со ковид-19, соопштија од Центарот за јавно здравје. Станува збор за едно семејство, заразено од семеен ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Тоа, како што е речено, го потврдува појавата на зголемениот број заразени и големиот број сомнителни случаи кои се јавуваат во Општата болница во Дебар. По ...
| | веќе видена | слични

Во Дебар од каде што, практично, почна епидемијата на ковид-19 во земјава и која месец и половина беше во карантин, во последното деноноќие се регистрирани 18 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Младите и натаму заболуваат од коронавирус во Кавадарци. Регистрирани се четири нови случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 790 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 188 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

По повод празникот Курбан Бајрам, претседателот Зоран Заев во свое лично име и во име на СДСМ упати честитка до сите верници од исламска вероисповед. ...
сите 148 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Мела од Дебар: Неиздржливо е, а цел град беше на дебарско езеро и по кафулиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: