ТУРИЗМОТ СОТРЕН: Во мај Македонија ја прошетале само 838 туристи, колку за една поголема свадба или 99,2 отсто помалку од лани


Во мај годинава Македонија ја посетиле 838 туристи што е 99,2 отсто помалку во однос на истиот месец лани. Како што соопшти Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Брачен пар од Скопје кој од државата добил ваучер за годишен одмор во вредност од шест илјади денари бил одбиен од сместувачки капацитет да резервира само еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска и Владин економски тим се сретнаасо претставници од угостителската и туристичката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Барање за продолжување на поддршката и во наредниот период, доставија денеска претставници од угостителската и туристичката дејност кои се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелите Славија и Попова Шапка информираат дека ги прилагодија цените и аранжманите согласно барањата на граѓаните за користење на ваучерите за летување ...
| | веќе видена | слични

На средба со вицепремиерката за економија Мила Царовска угостителите и туристичките работници побараа продолжување на поддршката и за наредниот период. Било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
сите 599 | | | веќе видена

Еден по еден спикерот Талат Џафери ги прозиваше новите пратеници по име и презиме, на Конститутивната седница на новиот собраниски состав. Тие со кревање ...
сите 213 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 344 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУРИЗМОТ СОТРЕН: Во мај Македонија ја прошетале само 838 туристи, колку за една поголема свадба или 99,2 отсто помалку од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: