Рекордна задолженост на нафтените компании

7 копии

Цените на нафтата денска паднаа поради зголемениот број заразени со коронавирус во многу земји од светот, иако инвеститорите негуваат внимателен оптимизам за ...
| | веќе видена | слични

Според финансиската компанија „Номура“ и одделни аналитичари од „Волстрит“, доларот го очекуваат тешки денови. Со финансиските турбуленции од крајот на март, ...
| | веќе видена | слични

Преговорите на земјите членки на ЕУ што се одржуваат веќе неколку дена во Брисел влијаат врз движењата на берзите, берзантските индекси забележаа пад бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Светските економии имаат различен пристап за ефикасно управување на огромните издатоци потребни за повторно покренување на економските активности. Огромни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 781 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 126 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордна задолженост на нафтените компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: