Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

3 копии
2 копии
12 копии
2 копии

Советот на Европската унија усвои нова листа на земји чии државјани од вчера им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на која Македонија повторно ја нема. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Грција воведоа забрана за влез на македонски државјани. До први август има целосна забрана за влез на македонските граѓани во Грција и Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: