Општините се подготвуваат за есенскиот бран – во 16 градови ќе се формираат „ковид центри“

Градоначалници на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „ковид ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Нови 96 случаи со Ковид-19 од 724 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа 10 лица, четири ...
| | веќе видена | слични

Починаа 10 лица, четири пациенти од Скопје, два од Куманово и по еден пациент од Штип, Тетово, Гостивар и Кичево. Регистрирани се 61 оздравен пациент. Вкупниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Меѓу починатите пациенти заразени со Ковид – 19, во денешната статистика на Министерството за здравство е регистриран и 48-годишник на кого вирусот му бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалните организации во државата ги осудија сите работодавачи кои примиле финансиска поддршка од државата, а не ја исполниле обврската за исплата на плати ...
сите 109 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 346 | | | веќе видена

Мислевме дека изборите ќе ја расчистат политичката ситуација, а тие всушност само дополнително ја замрсија. Ризикот сите да излеземе големи лузери не е мал. ...
сите 68 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена

Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините се подготвуваат за есенскиот бран – во 16 градови ќе се формираат „ковид центри“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: