ГЛАСААТ ЛИЦАТА КОИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Посебни изборни одбори со заштитна опрема го спроведуваат процесот

Денеска е првиот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори, кои поради епидемијата со корона вирусот се одвиваат според посебни протоколи. Први ...
| | веќе видена | слични

Секои избори се шанса и прилика политичките субјекти во Република Македонија да ја покажат својата зрелост за демократија, вели аналитичарот и поранешен јавен ...
| | веќе видена | слични

Расте нервозата поради изборните резултати, кои не навестуваат лесно обезбедување мнозинство за формирање на новата Влада. Партиите го поминуваат времето во ...
| | веќе видена | слични

Првите сигнали за можните коалиции одат во правец да се елиминира Зоран Заев од премиерската функција и да се обезвредни кревката, но значајна победа на СДСМ – ...
| | веќе видена | слични

Официјално се на одмор, а во позадина нивни тимови, сепак, не само што го испитуваат пулсот, туку и разговараат на конкретни прашања. Има ли простор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изрази голема загриженост во врска со кибер-нападот, кој веќе трае повеќе од четири дена, на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични

На овие парлементарни избори големото мнозинство гласови е дадено за европска, демократска, мултиетничка и модерна држава. СДСМ со Беса, ДУИ и Алијансата на ...
| | веќе видена | слични

Изборните резултати, треба да бидат опомена за двете најголеми македонски партии кои се далеку послаби од парламентарните избори во 2016 година, вели Кржалоски ...
| | веќе видена | слични

Не цела недела откако поминаа изборите во нашата земја граѓаните се уште се револтирани поради изборниот инженеринг кој беше во режија на власта предводена од ...
| | веќе видена | слични

ДУИ е апсолутен победник на изборите, а граѓаните го казнија со гласови Зоран Заев, но не го наградија Христијан Мицкоски да биде премиер, коментира за МКД.мк ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЛАСААТ ЛИЦАТА КОИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Посебни изборни одбори со заштитна опрема го спроведуваат процесот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: