Дваесет и шестгодишник од Кавадарци позитивен на корона - СЕ ЗАРАЗИЛ ОД ВРСНИК


Дваесет и шестгодишник е новиот случај со коронавирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот.Ова за МИА го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува да расте бројот на новозаболени од Ковид 19 во Тиквешијата. Денеска во Кавадарци се дијагностицирани три нови случаи, а во Неготино еден, потврдија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според податоците од Министерството за здраство во Кичево денеска нема нови лица заразени со коронавирус. Едно лице почина, а едно оздраве. Со ова вкупниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебарскиот општински Оперативен штаб на денешната попладневна средба, епидемиолошката состојба со ковид-19 ја оцени како многу критична, со секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Тоа, како што беше посочено на средбата, е последица на високото ниво на непочитување на мерките за заштита од страна на граѓаните како и деловните субјекти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По завршувањето на изборите бројот на ново заразени лица од коронавирус е во пораст. Пред два дена регистриравме и нов рекорд од почетокот на пандемијата, со ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на единицата на Центарот за јавно здравје во Дебар, епидемиологот Ментор Мела, за „ “ изјави дека регистрирани се и првите позитивни случаи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И натаму течат преговорите меѓу политичките партии за формирање на владино мнозинство, откако на 4 август во Собранието беше одржана конститутивната седница за ...
сите 644 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 169 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 734 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет и шестгодишник од Кавадарци позитивен на корона - СЕ ЗАРАЗИЛ ОД ВРСНИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: