Кавадарчанка нападната пред казино од нејзиниот сопруг

6 копии

Скопјанец кој омаловажувал полициски службеници синоќа е уапсен во угостителски објкект во Скопје, информира МВР. -На 19.07.2020 во 22.00 часот во угостителски ...
| | веќе видена | слични

На 19.07.2020 во 22.00 часот во угостителски објект на ул.„Тодор Чангов“ во Скопје, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен А.Д.(34) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, ОВР Кичево поднесе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дваесет и едногодишниот Е.А. од Скопје синоќа бил приведен од полициски службеници од СВР Скопје, бидејќи при обид за негово легитимирање не носел заштитна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 407 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 108 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадарчанка нападната пред казино од нејзиниот сопруг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: