Мицкоски: ТРИ НОВИ ГОЛЕМИ ИНВЕСТИЦИИ во кои ќе се вреднуваат 1000 македонски инженери (ВИДЕО)


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
| | веќе видена | слични

Технолошко-техничкиот факултет е високообразовна институција при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола со седиште во Велес и дисперзирани студии во ...
| | веќе видена | слични

Професорот Атанас Козарев, претседателот на Асоцијацијата за корпоративна безбедност во изјава за медиумите потенцира дека има мотив и одговорност да го ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Ива Цоневска Покрај подобрување на ефикасноста на македонското правосудството во делот на решавање на старите предмети и стапката на решавање на ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Џеј Ди Фаруџиа Енергијата е клучна точка во справувањето со климатската криза, особено видот на енергија што ја користиме за да ги напојуваме нашите ...
| | веќе видена | слични

Храната е основен двигател на животот и економијата и Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје создава кадар кој може стручно и професионално да ...
| | веќе видена | слични

Метанот, еден од најопасните и најсилни стакленички гасови се искачи на рекордно ниво на концентрација, укажува нова студија. Главните виновници за ова? ...
| | веќе видена | слични

Кои се поимите што најмногу ги пребарувале македонските граѓани на „Гугл“, зошто се води скриена, а понекогаш и јавна војна за универзитетите да се стават во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пишува: Џеј Ди Фаруџиа Метанот, еден од најопасните и најсилни стакленички гасови се искачи на рекордно ниво на концентрација, укажува нова студија . Главните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 215 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими влегува во македонскиот собраниски состав од редовите на коалицијата Алијанса-Алтернатива и ќе биде најмладата пратеничка ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ТРИ НОВИ ГОЛЕМИ ИНВЕСТИЦИИ во кои ќе се вреднуваат 1000 македонски инженери (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: