Финансиски друштва во Македонија: Даваат брзи кредити во кризата, иако им е тешко да опстанат

Звучи парадоксално, но на финансиските друштва во Македонија, иако се тие кои даваат брзи кредити за време на корона-кризата, и на самите им е тешко да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Австриската банка „Комерсиалбанк Матерсбург“ доби налог веднаш да запре со работа поради лажирање на билансот и проневера. – Банката мора да се ликвидира, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора, ОМД, невладина, непартиска, непрофитна организација на Mакедонците ширум светот, му се заблагодари на Џо Бајден за следнава ...
сите 188 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиски друштва во Македонија: Даваат брзи кредити во кризата, иако им е тешко да опстанат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: