ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ПОСИЛЕН ЕСЕНСКИ БРАН: Регионални Ковид-центри за болните од корона вирусот

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови 96 случаи со Ковид-19 од 724 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа 10 лица, четири ...
| | веќе видена | слични

 Тој, во разговор за Канал 5 вели дека очекувањата за намалување на бројот на заразени по организираните забави без маски во неколку градови, паднаа во вода, а ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во изјава за „ Курир“ вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја веќе подолго време излезена од контрола и дека уште од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во изјава за вели дека ситуацијата со КОВИД-19 во нашата земја излегува од контрола. -Ситуацијата со епидемијата со корона вирусот е ...
| | веќе видена | слични

Итно обединување на сите стручни и компетентни кадри кои посветено и независно ќе носат мерки кои конечно ќе стават крај на оваа агонија во која живее ...
| | веќе видена | слични

Во борбата против пандемијата со коронавирусот која, според најавите на здравствените власти, на есен ќе биде многу посилна од сега поради сезонскиот грип, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот речиси да зазема се поголем замав во нашата земја и покрај тоа што власта и министерот за здравство Венко Филипче прогнозираше пик со само 2.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствена дополнителна мерка што може да дојде предвид во даден момент, индикација за тоа дали да се воведе рестрикција на движењето, се окупираноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oд Алијансата на Албанците велат дека ако ДУИ не го исполни ветувањето за премиер Албанец треба да замине во опозиција. Ваков став има претседателот на ...
сите 159 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 64 | | | веќе видена

Ако некој по одредна случајност мислеше дека Зинедин Зидан има некаква фудбалска ѕвезда и среќа што го прати во неговата тренерска кариера по трите ...
сите 32 | | | веќе видена

Твоите грешки ги плаќа ВМРО ДПМНЕ, а тие резултираа со два изборни пораза на претседателските и на парламентарните избори, а ги загуби и локалните избори во ...
сите 105 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ПОСИЛЕН ЕСЕНСКИ БРАН: Регионални Ковид-центри за болните од корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: