Мицкоски: Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање и да одберат обнова за исправена и горда Македонија


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на последниот ден од предизборната кампања беше гостин во вестите на Сител телевизија од каде што ги повика ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев гласаше на избирачкото место 1730 во Струмица. - Верувам дека со нашата позитивна и промотивна кампања успеавме да ги осигураме и да ги убедиме ...
| | веќе видена | слични

Денес покажавме дека како држава членка на НАТО и држава преговарач со Европската Унија, знае што се добро организирани фер и демокракратски избори, во држава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Навистина, овие се многу поразлични избори од кои било други, но не се помалку важни. Многу се важни заради тоа што со резултатот од овие избори ќе знаеме на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се огласи на социјалните мрежи по затворањето на гласачките места. Заев истакна дека од денешната одлука на граѓаните ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителката на кандидатска листа во ИЕ 1 и поторетседателка на СДСМ Мила Царовска на пладне гласаше во градинката Пролет во Влае. Царовска по остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Ова беа многу поразлични избори од кои било други досега, но не се помалку важни. И тоа како се важни, бидејќи од резултатите ќе знаеме на која позиција сме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 71 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање и да одберат обнова за исправена и горда Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: