Шекеринска: Десетина ден пред упадот во Собранието им читав приказна на мојата и ќерката на Дурловски

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, на завршната граѓанска трибина во Битола сподели дека десет дена пред нападот во Собранието ја држела во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од она што го видов мислам дека гаранција за безбедност имаше, чинам дека заштитени беа членовите на Избирачкиот одбор, набљудувачите, имаше дистанца и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова на својот главен ривал во првата изборна единица, шефот на дипломатијата Никола Димитров, во дебатата на Телма му ја ...
| | веќе видена | слични

Сите што криминално го променија името ќе одговараат пред Уставот на Република Македонија и нејзините закони, му порача професорката Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук објава на Гордана Силјановска Давкова, носител на листа на коалицијата прдводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 Завршен собир во Штип. Само голема партија како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислев дека Силјановска е „обланда“ на злосторничките политики, низ кампањата се покажа како нивен суштински дел. Мислев е за вчера, таа била за политики од ...
| | веќе видена | слични

„Низ кампањата гледам дека г-ѓа Силјановска е потполно во истата матрица и не е за вчера, туку пропагира политики за минатиот век“ – изјави Никола Димитров. во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ вечерва се одржа во тетовско Јегуновце на која пред жителите се обратија носителот на листа во ИЕ 1, Никола Димитров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 400 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 172 | | | веќе видена

Во ноември во Софија планирана е средба на премиерите на Македонија и на Бугарија Зоран Заев и Бојко Борисов. Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на ...
сите 431 | | | веќе видена

Владата ги усвои предлозите на Комисијата, која, по разгледување на комплетните барања доставени од страна на општините, одобри изведување настава со физичко ...
сите 274 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 89 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Десетина ден пред упадот во Собранието им читав приказна на мојата и ќерката на Дурловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: