НЕКОИ БАЗЕНИ И ПЛАЖИ РАБОТЕА ТУРБО - по кои протоколи?


Според најавите на властите, Рио де Жанеиро ќе ги отвори своите плажи дури откако ќе се најде вакцината против Ковид-19. Претходно овој месец, градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај укинувањето на ограничувањата за седење на маса дел од угостителите ќе останат со клуч на врата затоа што сеуште се забранети прослави. Велат дека е ...
| | веќе видена | слични

Задолжителна маска и физичка дистанца од 1,5 – 2 метри и на плажа и во вода, само 15 гости на 100 метри квадратни, често миење на рацете со вода и сапун и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во Тетово за в четврток е најавен протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се зголеми цената ...
сите 252 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 206 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
сите 555 | | | веќе видена

Од Собранието ги кажаа условите под кои денеска ќе се одржи Конститутивната седница. За претставниците на медиумите влезот во зградата на Собранието ќе биде ...
сите 138 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 39 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 176 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕКОИ БАЗЕНИ И ПЛАЖИ РАБОТЕА ТУРБО - по кои протоколи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: