Кирил Лазаров: Македонско - бугарските односи се со голема економска перспектива

Претседателот на Македонско - бугарската економска комора, Кирил Лазаров смета дека има македонско - бугарските односи имаат голема економска перспектива. ...
| | веќе видена | слични

Професорот Атанас Козарев, претседателот на Асоцијацијата за корпоративна безбедност во изјава за медиумите потенцира дека има мотив и одговорност да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација од Република Северна Македонија, која ја предводеше вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила ...
| | веќе видена | слични

Делегација од Република Македонија, која ја предводеше заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ...
| | веќе видена | слични

1. ДАЛИ ВЕТУВАЊАТА НА ПАРТИИТЕ ИМААТ ПОДДРШКА И РАЗБИРАЊЕ ОД СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ? КИРИЛ ЛАЗАРОВ: ОНА ШТО ЈАС МОЖАМ ДА ГО КАЖАМ Е ДЕКА СТОПАНСТВЕНИЦИТЕ СЕ ...
| | веќе видена | слични

Стопанството е изморено од избори, а странските инвеститори барем оние со кои јас комуницирам е дека во нашата држава многу често има предвремени избори, вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Има онлајн петиција за укинување на покачувањето на струјата и намалување на ДДВ на 5 отсто. Иницијативата „Млади за Македонија“ започна онлајн петиција со ...
сите 228 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 58 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Лазаров: Македонско - бугарските односи се со голема економска перспектива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: