Кирил Лазаров: Македонско - бугарските односи се со голема економска перспектива

Претседателот на Македонско - бугарската економска комора, Кирил Лазаров смета дека има македонско - бугарските односи имаат голема економска перспектива. ...
| | веќе видена | слични

Професорот Атанас Козарев, претседателот на Асоцијацијата за корпоративна безбедност во изјава за медиумите потенцира дека има мотив и одговорност да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација од Република Северна Македонија, која ја предводеше вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила ...
| | веќе видена | слични

Делегација од Република Македонија, која ја предводеше заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ...
| | веќе видена | слични

1. ДАЛИ ВЕТУВАЊАТА НА ПАРТИИТЕ ИМААТ ПОДДРШКА И РАЗБИРАЊЕ ОД СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ? КИРИЛ ЛАЗАРОВ: ОНА ШТО ЈАС МОЖАМ ДА ГО КАЖАМ Е ДЕКА СТОПАНСТВЕНИЦИТЕ СЕ ...
| | веќе видена | слични

Стопанството е изморено од избори, а странските инвеститори барем оние со кои јас комуницирам е дека во нашата држава многу често има предвремени избори, вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 318 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 831 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Лазаров: Македонско - бугарските односи се со голема економска перспектива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: