Во Скопје има 1.830 активни случаи, најмногу во Чаир, Гази Баба и Аеродром

Најмногу пациенти заразени со Ковид-19 се уште има во Скопје, односно во главниот град се регистрираат 1.880 активни случаи. Од скопските општини се уште на ...
| | веќе видена | слични

Досега во Скопје заразени се вкупно 4.297 лица, од кои активни се 1.880 случаи. Активните случаи по општини во Скопје денеска изгледааат вака: (по завршување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се успева ли да се стави под контрола состојбата со заразата од коронавирусот во скопската општина Чаир. Според последните податоци од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 36 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје има 1.830 активни случаи, најмногу во Чаир, Гази Баба и Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: