Зибери: Да го добиеме првиот премиер Албанец и да му кажеме на Заев колку вредиме


Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец. Денес завршува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зијадин Села и Африм Гаши одржаа заедничка прес-конференција како претставници на коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата.„Победуваме убедливо ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери пред новинарите во седиштето на партија изјави дека бележат убедлива победа во многу места низ државата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Коалицијата „Сега е време” предводена од Алијанса за Албанците и Алтернатива води во поголемиот број на општините во ИЕ 6. Ова вечерва го изјави лидерот на АА, ...
| | веќе видена | слични

Ова вечерва го изјави лидерот на АА, Зиадин Села, кој истакна дека тие водат во Гостивар, Боговиње, Неготино и Врапчиште, како и во Теарце и Брвеница. – Чекаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на изборниот штаб на ДУИ, Бујар Османи, на кратка прес-конференција во седиштето на партијата објави дека победиле во повеќе градови во земјава.„Во оваа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи на втората прес-конференција по завршување на изборниот ден наброја неколку градови и општини каде, според него, партијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Да го добиеме првиот премиер Албанец и да му кажеме на Заев колку вредиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: