Скопјанец се удави во езерото „Младост“ во Велес


14 копии

Тој со семејството бил на излет покрај езерото, влегол да се излади, но се удавил, а по некое време неговото тело било на површината на водата, потврдија од ...
| | веќе видена | слични

Милионерот Фахим Салех кој во вторникот е пронајден искасапен во својот стан во Њујорк, најверојатно е убиен од страна на неговиот личен асистент Тајрес ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Црногорската државјанка Сања Радојичиќ (27) е уапсена во стан на улицата Делиградска во центарот на Белград под сомнение дека таа го убил својот партнер ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66). Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера во 11.24 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични

Сања Р. (27), државјанин на Црна Гора, беше уапсена утрово во центарот на Белград. Таа е осомничена за убиството на Александар О. (51) на улицата Делиградска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 280 | | | веќе видена

Чиро Имобиле е прв стрелец во најдобрите европски лиги, па заслужено ја осови „Златната копачка“. Тој сезоната во Италија ја заврши со 36 погодоци, пет повеќе ...
сите 135 | | | веќе видена

Уште еден студент со коронавирус е евидентиран во Кавадарци. Со овој случај, денеска се регистрирани вкупно четворица позитивни млади луѓе, потврди за МИА ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец се удави во езерото „Младост“ во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: