Се јави Кремљ – мешање во парламентарните избори во Северна Македонија 2020

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
| | веќе видена | слични

Силна осуда за ДУИ и за нивната идеја за Албанец-премиер, но и за начинот на нивното владеење, од долгогодишниот политички аналитичар, Мерсел Биљали. ДУИ од ...
| | веќе видена | слични

Деновиве, на фејсбук-страницата „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“ се појави видео со еден од најкрволочните говори што сум ги слушнал во современата историја. „Крв ...
| | веќе видена | слични

Искрен Иванов, професор на катедрата по политологија на софискиот универзитет „Свети Климент Охридски“, со коментар за изборите во Македонија за бугарското ...
| | веќе видена | слични

1 Му благодарам на претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Деркоски што ме врати во младоста. Кога ја гледав прес-конференцијата на која ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 782 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 127 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се јави Кремљ – мешање во парламентарните избори во Северна Македонија 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: