Ахмети: Првиот премиер Албанец во Северна Македонија ќе се избере тука во Собранието


Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Алијансата за Албанците нема да учествува во пазарењето на ДУИ за премиер Албанец, вели Арбен Таравари во интервјуто за весникот Слободен печат, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Јас и претходно споменав дека премиерот, оној што би бил на челна позиција, не треба да се гледа како Албанец, Македонец, Турчин, туку како мудар, стабилен и ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога лидерот на СДСМ Зоран Заев објави дека е на одмор и дека ќе користи слободни денови уште околу една недела, можно е, во позадина, сепак да се ...
| | веќе видена | слични

Да нема политичари со тенденција општеството да го делат на ин и аут-групи, „ние“ наспроти „тие“. Ние нема да се пазариме, вели Арбен Таравари од Алијансата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари порача дека партијата Алијанса на Албанците нема да учествува во пазарењето на ДУИ за премиер Албанец. Таравари во ...
| | веќе видена | слични

Не сакаме да создаваме хибрид којшто нема да функционира, ниту, пак, мислиме дека треба да дозволиме нашата партија да се претопи во сојуз со субјектот којшто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 267 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Првиот премиер Албанец во Северна Македонија ќе се избере тука во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: