Сѐ е во насмевката, повторно!

„Премиерот, оној што би бил на челна позиција, не треба да се гледа како Албанец, Македонец, Турчин, туку како мудар, стабилен и некорумпиран политичар. ...
| | веќе видена | слични

Наскоро новите народни избраници ќе седнат во пратеничките клупи и во конститутивната седница ќе треба да создадат владејачко мнозинство кое на мандатарот ќе ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, градоначалникот на Гостивар, на македонската политичка сцена се појави на парламентарните изборите во 2016 година по кои стана и министер за ...
| | веќе видена | слични

Деновиве, на фејсбук-страницата „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“ се појави видео со еден од најкрволочните говори што сум ги слушнал во современата историја. „Крв ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 290 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 195 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ е во насмевката, повторно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: