Двајца кардиолози од Тетово се заразени со КОВИД-19?

2 копии

Младата 24 годишна пациентка која минатата недела почина од коронавирусот, навистина претходно имала хронично заболување, но болеста веќе долг период наназад и ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот во нашата земја зема животи и на млади лица, кои претходно немале никакви други болести. Таков е случајот на пациентката од Тетово, која почина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За жал, коронавирусот одзема и млади животи, а се случува да починат и релативно млади луѓе кои немале коморбидитети, односно претходни хронични заболувања. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата 24-годишна пациентка родена во тетовско Јажинце, која по 18 дневна борба со коронавирусот почина на Инфективната клиника, најверојтно имала и друго ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите ќе ја чешлаат документацијата, минувајќи ја „патеката на лекување“, па од матичниот лекар, преку болницата во Тетово до Инфективната Клиника, ќе ...
| | веќе видена | слични

Откако во изминатово деноноќие се случи да починат исто така двајца млади пациенти, на возраст од 42 и 46 години, Фактор се интересираше која е причината за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца кардиолози од Тетово се заразени со КОВИД-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: