Во Грција само 41 новозаразени, од кои 11 се туристи


4 копии

Во Грција во последните 24 часа се потврдени 24 нови случаи на коронавирус, од кои 16 се откриени на граничните премини при влез во земјата, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Италијанските медиуми јавуиваат дека, според последните податоци, нема починати од Ковид-19 во Ломбардија. Бројот на новозаболени во Италија исто така опаѓа и ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во најтешко погодениот италијански регион Ломбардија никој не починал од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Тоа се нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Белгиската Влада ги советуваше граѓаните денеска да не ја напуштаат државата, особено ако се уште не ги резервирале летните одмори. Повикот е поради влошената ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 303 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 224 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 94 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција само 41 новозаразени, од кои 11 се туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: