Хрватска, Албанија и БиХ бележат рекордни бројки на новозаразени од појавата на пандемијата

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
| | веќе видена | слични
22 копии
2 копии

Корона кризата излегува од контрола. На почетокот на пандемијата Филипче го смируваше народот дека пикот во Македонија ќе се достигне со најмногу 2000 ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие починаа 8 лица по компликации од коронавирус, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово, еден од Струга и еден пациент од Кичево, а од 904 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека од Ковид-19 починале осум лица, односно, пет пациенти од Скопје, и по еден пациент од Тетово, Струга ...
| | веќе видена | слични

Владата никако да се справи со опасноста од коронавирусот. Бројот на нови случаи е поалармантен од кога било. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во ...
| | веќе видена | слични

Нови 241 случај позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 1.700 тестирања, со што вкупната бројка од почетокот на епидемијата се искачи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
сите 652 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските професори од сите ...
сите 540 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчерашното дерби помеѓу Милан и Интер помина во знакот на жестоката расправија која ја имаа Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. Тој дуел е нешто за што ...
сите 64 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 194 | | | веќе видена

Д-р Игор Николов истакнува дека во последните неколку месеци граѓаните и медицинскиот персонал се изнаслушаа голем број различни изјави и лаги за набавката на ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска, Албанија и БиХ бележат рекордни бројки на новозаразени од појавата на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: