Зибери од Крушево: Ќе бидам премиер за сите, ги поканувам сите заедници да гласаат за нова надеж во земјата

„Северна“ Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за ...
| | веќе видена | слични

Полковникот Драган Ковачки упати коментар во јавноста откако не успеа да стане пратеник, односно ВМРО-ДПМНЕ не успеа да освои доволно гласови за тој да се ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Беса Арифи Парламентарните избори 2020 беа можеби најтешки за прогнозирање. До последен момент не можеше да се предвиди точно кој ќе победи, кој ќе ...
| | веќе видена | слични

1 Му благодарам на претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Деркоски што ме врати во младоста. Кога ја гледав прес-конференцијата на која ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија.Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
сите 256 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери од Крушево: Ќе бидам премиер за сите, ги поканувам сите заедници да гласаат за нова надеж во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: