Мицкоски: Народот се исправа и сака промени, сака обнова


10 копии

Христијан Мицкоски е поразен политичар кој го потценува народот, Македонците, Албанците и другите, велат од СДСМ. „Изгубен е во сопствените заблуди, па ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција рече дека лично ќе се заложи за да се направи анализа во кој дел ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку официјална реакција денеска побара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкопски, да си замине од политиката, откако тој на денешната ...
| | веќе видена | слични

СДСМ реагира на прес-конфренцијата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и во партиско соопштение вели дека Мицкоски повторно го потцени народот. За СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тој треба да е мандатар за составување на новата влада, бидејќи СДСМ без БЕСА освоиле помалку пратеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО – ДПМНЕ со колацијата „Обнова“ победи во 41 избирачко место, изјави денеска лидерот на пратијата Христијан Мицкоски. „ВМРО – ДПМНЕ со колацијата „Обнова“ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицокски во моментов се обраќа пред македонската јавност. -Народот се определи за реалност, која е мачна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Штип денеска беа регистрирани 16 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени во градот порасна на 431 лице.Согласно податоците, Штип е вториот ...
сите 526 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Народот се исправа и сака промени, сака обнова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: