КОРОНАТА ЛЕГНА 411 ЛИЦА НА БОЛНИЧКА ПОСТЕЛА - полни клиники со болни од КОВИД


Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оздраве единствениот позитивен пациент на Ковид-19 во Пехчево. Како што соопштија од Здравствен дом Пехчево, станува збор за вториот од двајцата брачни ...
| | веќе видена | слични

Белгиската Влада ги советуваше граѓаните денеска да не ја напуштаат државата, особено ако се уште не ги резервирале летните одмори. Повикот е поради влошената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Корона кризата излегува од контрола. На почетокот на пандемијата Филипче го смируваше народот дека пикот во Македонија ќе се достигне со најмногу 2000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 114 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАТА ЛЕГНА 411 ЛИЦА НА БОЛНИЧКА ПОСТЕЛА - полни клиники со болни од КОВИД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: