Тендерски приказни за Идризово

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека три години не работи линиската фонтана на плоштадот. -Три години не ...
| | веќе видена | слични

Кој зборува? Алкохолот или скопскиот градоначалник Петре Шилегов? Оваа дилема ја поставија корисниците на социјалните мрежи,откако, Шилегов, на речник кој не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Влада сигурно ќе имаме, а изборите нема да се повторат, децидни се експертите со кои разговараше Фактор. А дали објавата која дојде од партијата на Мендух ...
сите 449 | | | веќе видена

Пехчево и Валандово се два македонски града кои немаат ниту еден активен случај на коронавирус. И двете се мали општини со по неколку илјади жители. Од ...
сите 531 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на починати во страшната експлозија што вчера попладне се случи во Бејрут е речиси 80, а близу 3.000 луѓе се повредени. Болниците се преполни и се уште ...
сите 78 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен ...
сите 302 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тендерски приказни за Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: