Повеќе од половина од 66 новолиценцирани доктори на медицина изразиле желба да работат со ковид пациенти

Шеесет и шест доктори на медицина овој месец го положиле стручниот испит и се стекнале со лиценца за работа од Лекарската комора на Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични

ДЕНЕС ГЛАСААТ БОЛНИТЕ, НЕМОЌНИТЕ И ЗАТВОРЕНИЦИТЕ Денешниот е ден за гласање на болните и немоќните, лицата во домовите за возрасни, затворениците и ...
| | веќе видена | слични

Матичниот лекар Ненад Лазаров од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) која денеска го организираше получасовниот протест во знак на револт ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство преку соопштение реагираше дека е изненадено од денешниот протест на матичните лекари и тврдењата за игнорантски однос. Здружението ...
| | веќе видена | слични

Матични лекари од неколку градови со протестен молк пред своите ординации денеска побараа итна поддршка за примарното здравство. Здружението на приватни лекари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство е изненадено од денешниот протест на матичните лекари и причините кои се наведуваат за истиот, односно наводен игнорантски однос на ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од игнорантскиот однос на власта матичните лекари одржаа полчасовен протест пред своите ординации и испратија порака „Доста е!“ Облечени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 195 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од половина од 66 новолиценцирани доктори на медицина изразиле желба да работат со ковид пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: