Заев: Насер Зибери гласаше за СДСМ


6 копии

Функционерот на ДУИ Артан Груби во гостување на Канал 5 истакна дека тие се подготвени да коалицираат со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер. -Остануваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДУИ е стабилен партнер коишто не ги менува ставовите да мора на пет дена да се составува влада со нови партнери. Ние сме сериозни и тоа го знаат и СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот пратеник на ДУИ, Артан Груби, во емисијата „Само интервју“ на телевизијата Канал 5 изрази подготвеност на неговата партија повторно да влезе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Насер Зибери гласаше за СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: