Ангеловска: За 10 месеци се донесени 38 мерки и проекти за подобрување на стандардот

Обезбедување преку 300 милиони евра за крупни капитални проекти како „Пречистителна станица Скопје“, „Локални патишта“, „Проект за наводнување“ и „Енергетски ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владите треба да го дадат својот придонес за да го олеснат патот за жените во водењето бизнис, да креираат регулативи и платформи за поврзување кои ќе им ...
| | веќе видена | слични

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбедува кредитна линија во износ од €20 милиони на Шпаркасе Банка Македонија, за кредитирање на локалните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Народната банка и Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) заеднички ќе се залагаат за натамошно унапредување на заштитата на потрошувачите – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) обезбедува 20 милиони евра заем на Шпаркасе банка Македонија за кредити за локални приватни бизниси и корпорации ...
| | веќе видена | слични

Кредит од €20 милиони за Шпаркасе Банка Македонија · ЕБОР одобри кредитна линија од €20 милиони на Шпаркасе Банка Македонија за кредитирање на локалните ...
| | веќе видена | слични

Со координирани активности за унапредување на регулативата поврзана со заштитата на правата на потрошувачите, како и за обезбедување уште подобро и поефикасно ...
| | веќе видена | слични

– Корисници на услугите на банките и штедилниците, во согласност со добрите практики и стандардите во Европската Унија (ЕУ). Се планираат координирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународната финансиска корпорација и ПроКредит ја продлабочуваат соработката за поддршка на мали и средни претпријатија во девет економии во развој за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 82 | | | веќе видена

Дел од мајките кои добија отказни решенија за време на породилното отсуство, бараат да им продолжи исплатата, бидејќи во моментов, како што велат, ниту имаат ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: За 10 месеци се донесени 38 мерки и проекти за подобрување на стандардот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: